Bioróżnorodność to także My - Archiwalna strona Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Bioróżnorodność to także My

data aktualizacji: ponad rok temu 15.06.2016, odsłon: 1659, ~Edyta Tokarczyk

Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku brał udział w projekcie „Bioróżnorodność to także My”, który był organizowany przez Fundację „Ziemia i Ludzie”. Projekt  realizowany był od września 2014 roku do końca 2015 roku. Podsumowanie projektu odbyło się 7-8 czerwca 2015 roku w Nieborowie.

Na 50 uniwersytetów biorących udział w tym projekcie Puławski Uniwersytet Trzeciego Wieku otrzymał tytuł LAUREATA III miejsca w konkursie na najciekawszą Akcję Społeczny Obserwator Przyrody oraz nagrodę rzeczową w wysokości 1.000 zł.

Celem aktywności seniorów był wzrost świadomości znaczenia różnorodności biologicznej dla Ziemi i ludzkości oraz zagrożeń jakie niesie jej zmniejszanie się oraz promocja aktywnego i zdrowego stylu życia związanego z korzystaniem z dobrodziejstw przyrody.

W trakcie trwania projektu odbywały się wykłady oraz wycieczki dla członków PUTW. Do wspólnej nauki i zabawy zaangażowane zostały dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 5 w Puławach oraz dzieci z Przedszkola Samorządowego i Szkoły Podstawowej w Janowcu.

W dalszym ciągu prowadzone są działania związane z różnorodnością biologiczną oraz działa  doceniony w konkursie Klub Ogrodnika, którego wolontariusze uniwersytetu doprowadzają Dolny Ogród IUNiG-u do pełnej świetności.

+ 1 głosów: 1 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+