Forum Profilaktyczne i Bieg Trzeźwościowy - Archiwalna strona Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Forum Profilaktyczne i Bieg Trzeźwościowy

data aktualizacji: ponad rok temu 17.09.2018, odsłon: 5578, ~Łukasz Kołodziej
Data i miejce wydarzenia

15.09.2018

III Puławski Bieg Trzeźwościowy


W dniach 14-15 września 2018 roku odbyło się III Puławskie Forum Profilaktyczne. Impreza była okazją do wymiany poglądów, doświadczeń w dziedzinie szeroko rozumianej profilaktyki i wychowania. W tym roku gościem forum był Artur Partyka, były lekkoatleta, reprezentant Polski, medalista olimpijski w skoku wzwyż, który spotkał się z młodzieżą puławskich szkół.

W dniu 15 września 2018 roku odbył się III Puławski Bieg Trzeźwościowy na dystansie 10 kilometrów, który był elementem Puławskiego Forum Profilaktyki. Start i meta zawodów były zlokalizowane na terenie puławskiej mariny.

Grupa biegaczy miała do pokonania malowniczą trasę wiodącą wzdłuż wału wiślanego w kierunku Kazimierza Dolnego i z powrotem na teren mariny. Warunki atmosferyczne sprzyjały osiąganiu dobrych rezultatów, a o dobre przygotowanie do samego startu zadbali zawodnicy z Klubu Sportowego „Azoty” Puławy – Adam Skrabania i Mateusz Seroka – którzy przeprowadzili rozgrzewkę. O sprawny przebieg zawodów zadbali również harcerze
z puławskiego hufca ZHP, którzy jako wolontariusze służyli swoją pomocą.

Bieg rozpoczął Prezydent Miasta Puławy – Pan Janusz Grobel, a dekoracji najlepszych zawodników dokonała Wiceprezydent Miasta – Pani Ewa Wójcik.

Zawody przebiegły w miłej atmosferze, a sportowa rywalizacja dostarczyła wielu pozytywnych emocji. Najlepszymi zawodnikami okazali się być:

w kategorii kobiet:

  1. Izabela Nalewajko z Lublina
  2. Katarzyna Koter z Puław
  3. Renata Targońska z Puław

wśród mężczyzn:

  1. Andrzej Orłowski z Cezaryna
  2. Mateusz Tkaczyk z Puław
  3. Karol Mazurek z Końskowoli

Organizatorem biegu był Wydział Spraw Społecznych Urzędu Miasta Puławy i Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
 

 

+ 34 głosów: 34 (100%) 0 -
Udostępnij na Google+