Dostosuj wydruk

System powiadamiania mieszkańców

System powiadamiania mieszkańców

W 2013 roku Puławy wprowadziły system o nazwie Samorządowy Informator SMS. Jego zadaniem jest przekazywanie mieszkańcom informacji o sprawach ważnych dla życia miasta, ale także ważnych dla ich bezpieczeństwa.

SISMS jest systemem mającym zapewnić skuteczną komunikację urzędu z mieszkańcami we wszystkich obszarach funkcjonowania, szczególnie zaś w tych, które mają wpływ na nasze bezpieczeństwo. Najważniejszym celem, jaki chcemy uzyskać, jest odpowiednio wczesne ostrzeganie przed mogącym pojawić się zagrożeniem.


Podstawą sprawnego funkcjonowania systemu SISMS jest zarejestrowanie się w nim jak największej liczby mieszkańców, którzy będą otrzymywać informacje z urzędu. Rejestracja jest bardzo prosta i sprowadza się do wysłania jednego SMS-a o odpowiedniej treści. Państwa numery telefonów będą chronione według najwyższych standardów. Warto dodać, że nigdy przy użyciu systemu nie otrzymacie Państwo reklam bądź spamu.


Po wysłaniu SMS-a na numer 661 000 112, którego koszt jest zgodny z ceną zwykłego SMS-a w planie taryfowym i otrzymaniu potwierdzenia rejestracji, każdy mieszkaniec będzie na bieżąco otrzymywał informację z wybranych przez siebie czterech kategorii:

Zarządzanie Kryzysowe proszę wysłać SMS o treści Tak.lpu01zk
– kategoria zawierająca np. ostrzeżenia przed niebezpiecznymi zjawiskami pogodowymi.

Komunikaty lokalne proszę wysłać SMS o treści Tak.lpu01
– informacje związane np. ze zmianą organizacji ruchu w mieście.

Wydarzenia proszę wysłać SMS o treści Tak.lpu01w
– informacje związane z koncertami, uroczystościami, imprezami turystycznymi itp.

Informacja Prezydenta Miasta proszę wysłać SMS o treści Tak.lpu01ipm
-informacje o podpisanych porozumieniach, realizowanych inwestycjach, ważnych decyzjach dla życia miasta 

 

autor: UM Puławy

Źródło:

Dodano: 2020.03.22

pulawy.eu