Insygnia miasta - Archiwalna strona Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

Insygnia miasta

data aktualizacji: ponad rok temu 22.12.2015, odsłon: 5456, ~Administrator

 

FLAGA MIASTA

Flaga Miasta składa się z czterech pasów umieszczonych poziomo: od góry srebrnego, czerwonego, złotego i błękitnego. Flaga urzędowa Miasta składa się z czterech pasów umieszczonych poziomo: od góry srebrnego, czerwonego, złotego i błękitnego, a w centralnej części ma umieszczony herb Miasta (z szerokim obramowaniem w kolorze białym). Flaga stolikowa ma pionowo ułożone cztery pasy od lewej: srebrny, czerwony, złoty i błękitny, a także herb umieszczony w górnej części (z szerokim obramowaniem w kolorze białym).

HERB

Herbem Miasta Puławy jest umieszczony na czerwonym polu srebrny rycerz ze wzniesionym mieczem i błękitną tarczą ze złotym podwójnym krzyżem na srebrnym koniu z błękitnym rzędem, wspiętym nad Świątynią Sybilli.

 

 

PIECZĘĆ URZĘDOWA

Pieczęć urzędowa Miasta zawiera herb Miasta i wokół niego napis MIASTO PUŁAWY.

 

SZTANDAR MIASTA

Sztandar Miasta składa się z dwóch płatów o wymiarach 100 x 100 cm. Na awersie pośrodku umieszczony jest herb Miasta, nad nim napis MIASTO, pod herbem – PUŁAWY. Na rewersie na tle w kolorze czerwonym pośrodku umieszczone jest godło Rzeczpospolitej Polskiej. Krawędzie sztandaru ozdobione są złotymi frędzlami. Głowicę tworzy metalowa puszka z datą ufundowania sztandaru, zwieńczona pełnoplastyczną metalową wersją godła herbowego.