NIEUWEGEIN (HOLANDIA) - Archiwalna strona Urzędu Miasta Puławy

Urząd Miasta Puławy, ul. Lubelska 5, 24-100 Puławy, tel. 81 458 60 01, um@um.pulawy.pl   Biuletyn informacji publiczej Urzędu Miasta Puławy

NIEUWEGEIN (HOLANDIA)

data aktualizacji: ponad rok temu 19.01.2016, odsłon: 4652, ~Ewelina Borawska

Nieuwegein - Holandia

 


 
Nieuwegein to 60-tysięczne, nowoczesne miasto położone w centralnej Holandii, nad rzeką Lek, 7 km na południe od Utrechtu. Zostało utworzone w 1971 roku z połączenia dwóch małych miasteczek: Jutphaas i Vreeswijk. Nowe miasto powstało dla zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych rozrastającego się Utrechtu. Nieuwegein i jego okolice poprzecinane są licznymi kanałami m.in. Amsterdam – Rhine, Lek i Merwede.
 
Kontakty pomiędzy Puławami a Nieuwegein nawiązane zostały w 1994 roku. Oficjalne ramy nadano im poprzez podpisanie listu intencyjnego 24 maja 1996 roku. Współpraca obejmuje takie obszary, jak: szkolnictwo, służba zdrowia, turystyka, planowanie i rozwój miast, budownictwo mieszkaniowe, wspieranie lokalnego handlu i przemysłu. W zakresie ochrony środowiska duże znaczenie odgrywa wymiana doświadczeń na temat sposobów utrzymywania zieleni miejskiej oraz zarządzania odpadami stałymi.
 
W Nieuwegein działał Komitet Wspierający Odbudowę Parku Puławskiego, który włączył się w renowację osady pałacowo-parkowej, zniszczonej podczas huraganu w sierpniu 2001 r. Oba miasta partnerskie organizują wystawy fotograficzne, plenery malarskie oraz występy grup tanecznych. W 2003 r. przedstawiciele holenderskiej delegacji przekazali sprzęt rehabilitacyjny dla puławskiego Centrum Integracyjno-Rehabilitacyjnego.
 
Ponadto, w ramach współpracy partnerskiej zrealizowany został projekt „Komunikacja społeczna”, w efekcie którego wydano „Informator Miejski. Puławy 2004”. Jego kontynuacją była kolejna edycja informatora w 2006 roku.
 
Obecnie z inicjatywy partnera holenderskiego już kolejny raz realizowany jest projekt kulturowy, celem którego jest integracja młodzieży z Polski i Holandii.
 
 
 

GRAFIKI PRZEDSTAWIAJĄCE NIEUWEGEIN W GRAFIKACH TIGRANA HASZMANIANA

WIZYTA DELEGACJI OFICJALNEJ I GRUPY MUZYCZNEJ YAZZOO W PUŁAWACH - FESTIWAL MIAST PARTNERSKICH 13-16 CZERWCA 2008 R.

PROJEKT WYMIANY MŁODZIEŻY POLSKO-HOLENDERSKIEJ

WIZYTA DELEGACJI OFICJALNEJ W NIEUWEGEIN 3 - 5 LIPCA 2009 r.

WIZYTA RADNYCH Z HOLANDII W PUŁAWACH

WIZYTA WIM KROON i HENK VERBEEK

WIZYTA DELEGACJI Z NIEUWEGEIN

WIZYTA DELEGACJI Z PUŁAW W NIEUWEGEIN

CASTINGI DO PROJEKTU 'WHAT'S THE DIFFERENCE BETWEEN YOU AND ME?'

FESTIWAL MIAST PARTNERSKICH 2010

Udostępnij na Google+
+ 0 głosów: 0 (0%) 0 -